VÄLKOMMEN TILL WELAND

Weland AB är uppdelad i två försäljningsområden; produkter och plåtbearbetning. Vår målsättning är att ge dig som kund bästa möjliga service. Nedan har vi samlat kontaktuppgifter och beskrivningar för våra olika verksamhetsområden. Hittar du inte det du söker är du välkommen att ta kontakt med vår växel, så guidar de er rätt. 0371-344 00.

VÄLKOMMEN TILL WELAND

Weland AB är uppdelad i två försäljningsområden; produkter och plåtbearbetning. Vår målsättning är att ge dig som kund bästa möjliga service. Nedan har vi samlat kontaktuppgifter och beskrivningar för våra olika verksamhetsområden. Hittar du inte det du söker är du välkommen att ta kontakt med vår växel, så guidar de er rätt. 0371-344 00.


Kontakta oss

Ola Forsberg

Säljare

0734-42 57 45

ola.forsberg@weland.se

Henric Johansson

Säljare

0734-42 54 60

henric.johansson@weland.se

Marcus Johansson

Säljare

0734-42 54 38

marcus.johansson@weland.se

Lars Kennethsson

Försäljningschef

0734-42 54 42

lars.kennethsson@weland.se

Hung Le

Säljare

0734-42 57 17

hung.le@weland.se

Beko Muratovic

Säljare

0734 42 54 36

beko.muratovic@weland.se

Jörgen Petersson

Säljare

0734-42 54 59

jorgen.petersson@weland.se

Peter Sköld

Säljare

0734-42 54 40

peter.skold@weland.se

Fredrik Albinsson

Försäljningschef Sverige & Export

0734- 42 54 70

fredrik.albinsson@weland.se

Marcus Andersson

Säljare

0734-42 54 66

marcus.andersson@weland.se

Mattias Andersson

Säljare & Marknadsansvarig

0734-42 54 07

mattias.andersson@weland.se

Anton Hjalmarsson

Säljare

0734-425 443

anton.hjalmarsson@weland.se

Albin Jonsson

Säljare

0734-42 54 90

albin.jonsson@weland.se

Jakob Josefsson

Säljare (Föräldraledig)

0734-42 54 31

jakob.josefsson@weland.se

Göran Lagesson

Säljare

0734 42 54 47

goran.lagesson@weland.se

Hans Larsson

Säljare – Export

0734-42 54 03

hans.larsson@weland.se

Johan Lundmark

Säljare

0734-42 54 67

johan.lundmark@weland.se

Johan Palm

Säljare

0734-42 54 69

johan.palm@weland.se

Carl Persson

Säljare

0734-42 54 68

carl.persson@weland.se

Jovan Stanojlovic

Säljare

0734-42 54 49

jovan.stanojlovic@weland.se

Marcus Andersson

Säljare Entresol & Lagerinredningar

0734-42 54 66

marcus.andersson@weland.se

Anton Hjalmarsson

Säljare Lagerinredningar

0734-425 443

anton.hjalmarsson@weland.se

Fredrik Albinsson

Försäljningschef Produkter

0734-42 54 70

fredrik.albinsson@weland.se

Mattias Andersson

Marknadsansvarig

0734-42 54 07

mattias.andersson@weland.se

Björn Henriksson

Vice VD

0734-42 57 05

bjorn.henriksson@weland.se

Albin Holm

Produktionschef

0734-42 54 17

albin.holm@weland.se

Lars Kennethsson

Försäljningschef Plåtbearbetning

0734-42 54 42

lars.kennethsson@weland.se

Daniel Vågenäs

Konstruktionschef

0734-42 54 24

daniel.vagenas@weland.se

Anita Westin

Kvalitets- & Miljöchef

0734-42 54 94

anita.westin@weland.se

Danmark

Weland & Sønner A/S
Rugvænget 32
2630 TAASTRUP

+45 43 99 75 55

weland@weland.dk

weland.dk

Finland

Weland Oy
Peltotie 31
28400 ULVILA

+358 02-6343 900

info@weland.fi

weland.fi

Norge

Weland AS
Svennerudsvegen 34
2016 FROGNER

+47 46 93 91 00

weland@weland.no

weland.no

Tyskland

Weland GmbH
Spenglerstraße 89-91
235 56 LÜBECK

+49 0451-899 41-0

info@weland.de

weland.de

Hitta till Weland AB

VÄXEL

Telefon: 0371-344 00

Öppettider: 7.30 – 16.30
(Lunchstängt 12.00 – 13.00)

BESÖKSADRESS

Weland AB
Malmgatan 34
S-333 30 Smålandsstenar

 

ADRESS GODSTRAFIK

Weland AB
Västergatan 25
S-333 30 Smålandsstenar


Kontaktformulär


Agenter

Irland

Steel Flooring Products

+353 86 8181 745

steelflooring.ie

Island

Áltak

+354 577 41 00

altak@altak.is

altak.is

Schweiz

Exinco AG

+41 448 44 23 87

berlinger@bluewin.ch

Storbritannien

Steel Flooring Products

+44 7894 406 380

info@steelflooringproducts.co.uk

USA

HIDEK Supply

+1 336 254 40 57

hideksupply@triadbiz.rr.com

hidek.com